Spotkanie z lekarzem w Doktor TV

W dzisiejszych czasach dr. Google’a nie jest zaskakujące, że zapraszamy Państwa do skorzystania z porad online, zadania pytania lekarzowi, uzyskania porady medycznej, czy uzyskania informacji w zakresie nurtujących Państwa problemów zdrowotnych.

Wielu pacjentów szuka porady online od lekarzy, których nigdy nie spotkali. Dzięki Internetowi mamy dostęp do specjalistów, którzy pracują w zupełnie innej części kraju, czasami nawet za granicą, a mają niesamowite wyniki w zakresie leczenia schorzeń, czy chorób, zwłaszcza tych szybko rozwijających się i postępujących, kiedy każda minuta w zapobieganiu ma znaczenie.

Przedstawiamy niektóre z zalet konsultacji zdrowotnych online:

  1. Poszukiwanie porad zdrowotnych online to skuteczny sposób uzyskania profesjonalnej porady lekarskiej uwzględniający brak granic lokalizacji. Możesz uzyskać dostęp do renomowanych lekarzy, którzy w przeciwnym razie nie byliby dostępni. Co więcej, możesz również uzyskać poradę lekarską w miejscach, w których nie jest to możliwe jeśli na przykład jesteś unieruchomiony w domu, w szpitalu, mieszkasz daleko od dużej miejscowości lub w innych warunkach, które ograniczają dostęp do konwencjonalnych opcji leczenia.
  1. Lepsze niż samodiagnoza. Ile razy używasz Dr Google do wyszukiwania objawów chorób lub stanów? Może, niezliczoną ilość razy! Poleganie na informacjach zdrowotnych i medycznych dostarczanych przez strony medyczne jest tak samo niebezpieczne, jak korzystanie z porad pseudo specjalistów wprowadzających w błąd. Czytanie artykułów medycznych dostępnych w Internecie może dać wskazówki na temat obecnego stanu zdrowia, ale nie może zastąpić konsultacji z lekarzem. Bez profesjonalnej porady i właściwej diagnozy nie będziesz w stanie określić, jakie są przyczyny leżące u podstaw tego schorzenia. Tysiące witryn internetowych dostarcza informacji na temat problemów zdrowotnych i medycznych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że informacje mogą być oszustwami lub podejrzanymi.
  1. Jest to czasami tańsza metoda diagnozy. Konsultacje medyczne online potrafią być tańsze o 50% od wizyty w gabinecie. Bez wychodzenia z domku.
  1. Bezpieczne i zabezpieczające prywatność. Pacjenci często szukają kontaktu online z lekarzami, których nigdy nie spotkali, ponieważ cenią sobie poufność w odniesieniu do wrażliwych tematów lub warunków medycznych. Czasami problem jest na tyle wstydliwy, że obawiają się również omawiać go w miejscu zamieszkania, zdecydowanie łatwiej jest obejrzeć o tym program lub zadać pytanie specjaliście online.
  1. Konsultacje online lekarza mają niewielką przewagę nad telemedycyną. Możesz poświęcić swój czas, aby napisać szczegółowy opis swojego stanu. Możesz również przesłać swoje wcześniejsze i aktualne raporty medyczne.
  1. Całodobowe wsparcie zdrowotne. Większość internetowych dostawców usług zdrowotnych oferuje całodobowy dostęp do konsultacji lekarskich i wygodę otrzymywania opieki w domu.

Zapraszamy do zadawania pytań naszym specjalistom oraz sugerowanie nam jakie problemy powinny zostać poruszone na łamach naszych programów. Napisz do nas: redakcja@doktortv.pl